A je to!

Slavné policejní duo kpt. JUDr. Lukáše Kořínka a pplk. Mgr. Zlatu Pálfiovou a jejich hrdinské činy není potřeba čtenářům mého blogu příliš představovat, přesto výsledek jejich práce na vykonstruování případu “prvních českých teroristů” si bezesporu zaslouží vytesat do kamene. Uvedené policejní vítečníky nemohu za jejich službu státu nazvat jinak než Pat a Mat, protože se jim podařilo nabourat základy státu více než všem anarchistům ve střední Evropě dohromady. Jak mohou občané věřit státu, jehož represivní orgány posílají tajné agenty vyprovokovat trestnou činnost, kterou pak následně spektakulárně odhalí? Tentokrát se to podobně jako v některých dalších případech (zde a také zde) provalilo.

Protože neschopnost je u policie zřejmě tou nejoceňovanější kvalitou, byla Zlata Pálfiová, absolventka Policejní akademie ČR a Metropolitní (rádoby)univerzity, v květnu 2015 několik dní po policejní razii Fénix povýšena z hodnosti kapitána na podplukovníka. Podobné kvality, bohužel zatím neodměněné, lze nalézt také u hvězdného baviče Lukáše Kořínka, který si dal s ukrytím své rigirózní práce mnoho námahy. Nelze ji vypátrat ani na plzeňských právech.

Brzy začne odškodňování anarchistů, které policejní agenti naváděli k tomu, aby hodili flašku s hořlavinou na nákladní vlak. K milionům korun použitým na vyšetřování naskáčou miliony za odškodné. Kdo by si snad myslel, že všechnu tu srandu zaplatí Pat s Matem, ten se hluboce mýlí. Bude se platit ze státního, tudíž z peněz nás všech. Úřední osoby za svá špatná rozhodnutí a škody jimi způsobené neručí.

Poslední zoufalou snahou o nápravu už pak může být jedině následování Kalouskova příkladu. Ten v roce 2010 rozesílal voličům složenky na zaplacení 121 000 Kč, což měl být údajný podíl jednoho občana na státním dluhu. Domnívám se, že šlo o pomílený postup, protože složenku by měli dostat ti, kteří dluh skutečně způsobili, nikoliv poškozeni.

Zlatě můžete složenku zaslat buď na její facebookový nebo twitterový profil, případně osobně předat ve Vrtochových Janovicích nebo v některém ze zbraslavských restaračních zařízeních, která Zlata navštěvuje: letní kino Kamínka nebo Barabizna Restarant. U Kořínka bude asi větší problém, protože ten po svých mediálních výstupech radši chodí kanálama a na adrese centrály si poštu adresovanou na své jméno nevyzvedává.

komiks v PDF