Vlítneme tam a to by bylo, abychom něco nenašli…

Páreček agentů z Útvaru speciálních činností, který se infiltroval do “jedné ze skupin Sítě revolučních buněk”, nezjistil žádnou trestnou činnost krom té, kterou nejspíš sám vyprovokoval. A když v březnu 2015 shořelo několik aut u Řízkárny a další v Olomouci, nechtěl “protimafiánský” útvar vypadat za neschopná nemehla a rozhodl se realizovat. S dosavadním zoufalým výsledkem byla strategie jasná: vlítneme, kam to jenom půjde, a něco už najdeme, ať se děje, co se děje. Na ráně byli ti, kteří podle úsudku policie, spravovali webové stránky, na kterých byla zveřejněna prohlášení ke žhářským útokům. Nic chytřejšího policisty zřejmě nenapadlo. Z 11ti různých lidí pak vykonstruovali organizovanou síť, aby tomu přidali dostatečnou váhu. Státní zástupce JUDr. Vladimír Pazourek (městské státní zastupitelství v Praze), pak zkopíroval policejní fantazie do návrhu na vydání příkazu k domovní prohlídce a studiem dokumentů se zřejmě vůbec nezdržoval, přestože je za to placen dostatečně.

Návrh k vydání příkazu k domovní prohlídce mého obydlí je opravdu z říše fantazie. Nezbytnost prohlídky policisté omlouvají tím, že jsem se měl údajně pokusit zapálit policejní vozidlo v Litvínově v lednu 2014 a chtějí u mě nalézt zbytky zápalných zařízení a oblečení, ve kterém jsem měl útok provést. Absurdnost toho musela být jasná policii i státnímu zástupci, kteří měli dostatek informací k tomu, aby z několika zdrojů věděli, že jsem se nacházel tisíce kilometrů daleko za hranicemi České republiky. Ovšem soudu se nemusí předložit všechno. Takže soudce JUDr. Jan Novotný (obvodní soud pro Prahu 5) pak stál jen před rozhodnutím, zda uvěřit policejní pohádce o tom, že bych si vezl 350 kilometrů z místa útoku zbytky zápalných zařízení a rok a čtvrt je skladoval v domku na ploše 16 metrů čtverečných, které chtěli policisté prohledat. Uvěřil, přestože je za kritické přemýšlení také placen dostatečně. Soudce ani neobměkčilo to, že při zmiňovaném pokusu o zapálení vozidla dle zprávy Ministerstva vnitra (str. 15) “nedošlo k žádné škodě na majetku”. Nějakou škodu už vytvoří sama policie.

Dne 24. dubna 2015 soudce vydal příkazy k domovním prohlídkám. U mě se jednalo o příkaz k prohlídce v zahradním domku a přilehlých prostorách. Policejní fantazie se tak dostali na soudní příkaz, proti kterému nebyla žádná možná právní obrana. Takže příště třeba o legálním lynčování Fénix v podání policejního útvaru, kterému šéfuje bývalý traktorista.