Skip to content

Žadonící fízlové

Času není vždy dostatek, takže čtvrtletá pauza snad žádného čtenáře neurazila. V listopadu Městský soud v Praze nařídil, aby mi Národní centrála „proti“ organizovanému zločinu vydala informaci, kolik zaplatili Ing. Janu Jankovi za znalecký posudek z oboru kybernetika na můj počítač, telefon, pevný disk, kameru a dva flesh disky. Policisté si zřejmě mysleli, že pro ně zákony a soudní nařízení neplatí, proto jsem na ně musel poslat exekutory.

Zpráva zaujala média natolik, že po pár hodinách od zveřejnění volali mému právnímu zástupci zaměstnanci ministerstva vnitra. Tvrdili, že policie informaci okamžitě vydá, a prosili, zda by šla medializace zastavit. Příště mohou volat rovnou mě na číslo 735 868 943. Budu jim k službám.

Kupodivu nelhali. Po pár dnech informaci skutečně vydali. Znalecké posudky stály celkem 427 204 Kč. Nedlouho poté přišlo od policie usnesení, že mi konečně vrátí poslední věci, které mi zabavili během domovní prohlídky. Po dvaceti měsících zadržování a vyplacení uvedené odměny znalci zjistila policie dle usnesení následující: „Po vypracování znaleckých posudků, následné analýze a vyhodnocení výše uvedených zajištěných věcí bylo zjištěno, že tyto věci již nejsou třeba k dalšímu trestnímu řízení.“